Володимир Пилипенко: "Мене недоторканість не дуже хвилює, тому цей пост про..."

Володимир Пилипенко в facebook:

Мене недоторканість не дуже хвилює, тому цей пост про освіту Об этом сообщает liberall.in.ua со ссылкой на СМИ.

Чий би бугай не скакав, а теля наше.. Чомусь саме ця народна мудрість спадає на думку, коли намагаюсь зрозуміти для себе тягу українських реформаторів до світлого європейського майбутнього.

Ніхто не каже, що Європа це погано. Боронь боже. Навпаки пошвидше б стати її ментальною та політичною частиною. От тільки галопом до неї ну ніяк не добіжиш. Особливо, пишучи на коліні радикальні реформи, під тиском проштовхуючи їх в останній сесійний тиждень у ВР та базуючись на нереалістичних бюджетних можливостях.

Я уже не кажу, що ніхто не запитує в людей чи їх влаштовують запропновані зміни та чи розуміють вони усі можливі наслідки. Тут спрацьовує старий принцип владі краще видно, а народ хай киває послушно.

Гляньмо на освітню реформу. Вона поповнила список must have - поруч з пенсійною, земельною та реформою медицини. Останні кілька років в Україні йде активна дискусія - що ж робити з нашою відсталою та абсолютно неефективною системою освіти.

І тут ідей гора! В Міносвіти пропнують, насамперед, зменшити кількість обовязкових предметів з 22 до 9, перейти на 12 річне навчання та запровадити профільні класи.

Зокрема, припускають обєднання кількох предметів, таких як Історія, Література, Математика. Це, на думку МОН, не буде перевантажувати учнів і дасть уявлення про загальну картину світу. Яким чином для мене, чесно кажучи, не зовсім зрозуміло. Поки що вбачаю тут одне ризик зниження якості оствіти для нового покоління українців.

Реформатори обіцяють, що багатопрофільні фахівці начатимуть дітей креативно мислити та вирішувати реальні пробелеми. Що ж, воно то і не зле. Тільки покажіть мені тих фахівців. Бо щось їх на освтіньому горизонті не дуже видно. Через інтегрування предметів близько третини викладачів ризикують залишитися взагалі без роботи. Тим, хто захочуть утриматися на своєму місці, потрібно пройти переатестацію і перевчитися, щоб впоратися з новою системою. Так що втрата робочих місць це ще одине відкрите питання, на яке хотлось би почути відповідь.

Отож, як би нам не хотілсоь прокинутись завтра в новій реальності, є очевидні речі українська дійснітсь. І тут влада мала би без рожевих окуляр дивитись на свої реформаторські можливості.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя