Уряд тимчасово заборонив вивозити бурштин за кордонМинулого тижня уряд схвалив низку законопроєктів, серед яких зміни щодо впорядкування діяльності з видобутку бурштину. Об этом сообщает УБОЙНЫЕ НОВОСТИ со ссылкой на СМИ.


Передбачено, зокрема, продаж дозволів на користування надрами через відкриті електронні аукціони та скасування процедур додаткового погодження дозволів обласними радами, — йдеться на сайті уряду.Кабмін називає це кроком до законного видобутку бурштину в Україні. Схвалює це і голова Рівненської облради Олександр Данильчук. Каже, від обласних депутатів забрали зайву процедуру, а бізнесу – спростили порядок отримання ділянок:


- Все це просто скорочує процедуру. Ділянки виставлятимуть на аукціон, і орендарі будуть з громадою підписувати договори на видобуток і розвідку, і договори на рекультивацію.

Громада для себе буде все на місці вирішувати. І згідно з договором зобов’язуватимуться після закінчення видобутку провести рекультивацію, бо це — найголовніше.У виграші – й місцеві громади. Як стверджують в уряді, за новими правилами запровадять єдиний дозвіл на розвідку з правом видобування на 5 років на ділянки до 10 гектарів із визначенням початкової вартості продажу на аукціоні.


Крім того, ставку рентної плати за землю знизять з 25% до 15%, 30 процентів якої спрямовуватимуть на користь місцевих громад.Разом з тим, уряд тимчасово заборонив вивозити бурштин за кордон.


Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Джерело статті: “https://radiotrek.rv.ua/news/uryad_tymchasovo_zaboronyv_vyvozyty_burshtyn_za_kordon_240960.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя